Час розмови з Богом

Кві 19 2013 Опубліковано під новини

12-14 квітня 2013 р.Б. – проводились Великопісні реколекції у церкві Миколи Доброго, що на Подолі. На цих реколекціях, які проводив о. Роман Небожук, були присутні прихожани храму та гості різного віку.

О. Роман дуже влучно роз’яснив і доніс до слухачів різних вікових категорій і підготовки події, описані в Святому Письмі. Зокрема, отець детально і порівняльно із сьогоденням пояснив роль пророка Мойсея, його бажання звільнити свій народ від рабства. Ці події описані в книгах Старого Завіту «Буття» та «Вихід».

1) Колись дуже давно не було ні неба, ні землі, ні того, що на небі і на землі. Все це створив Господь Бог. Уся земля, створена Богом (Творцем), сіяла спокоєм і красою. Та це не було кінцем творіння. На кінець Бог створив людину за своїм образом та подобою.

Спочатку Адам і Єва слухали Бога і жили щасливо. Та злий дух позаздрив їхньому щастю і вирішив підмовити їх на злий вчинок. Єва повірила злому духові, зірвала заборонений плід, з`їла його і пригостила Адама. Так вони вперше згрішили.

Перші люди дуже жалкували, що через непослух втратили Божу ласку і право жити в Райському саду з Богом. Покаравши перших людей, Бог відразу змилосердився над ними і втішав їх, обіцяючи прислати Спасителя, який врятує людей від вічної кари в пеклі.

Люди дочекались сповнення обіцянки, яку часто повторював Бог, – прихід Спасителя. Син Божий народився у Вифлеємі від Пречистої Діви Марії і навчав людей, як треба чесно жити і служити іншим. Своєю смертю він врятував людство від вічної загибелі і спокутував їхні гріхи.

2) Перехід євреїв через Червоне море є прообразом Хрещення, через яке ми звільняємось від влади диявола і рабства гріха. Пророк Мойсей вивів вибраний Богом народ із єгипетської неволі і 40 років водив по пустині. У цій подорожі-переході було дуже багато випробовувань. На сьогоднішній день Бог так само дає різні випробовування кожному з нас; маємо свою Хресну Дорогу.

Під час подорожі євреїв в землю обітовану Господь сотворив для них багато чудес. Манна в пустелі, вода, що текла з кам’яної скелі, врятували ізраїльтян від смерті. Це стало прообразом Тіла і Крові Христової, які спасають нас від вічної смерті.

В усіх моментах нашого життя маємо мати час для розмови з Богом, для осмислення нашого відношення до родини, сусідів, знайомих та до навколишнього середовища. Господь терпеливо вислуховує нас, допомагає, благословляє, коли ми його просимо і дякуємо йому. Бог посилає нам віру, надію і любов. Господь готує кожну людину до певної посильної місії. Він не забуває ні про кого.

День визволення євреїв з єгипетського рабства залишився назавжди пам’ятним днем для них. Господь установив в цей день головне старозавітнє свято, яке назвав Пасхою. Саме старозавітня єврейська Пасха є прообразом нашої християнської новозавітної Пасхи. За часів Мойсея смерть пройшла повз, оминула житла євреїв. Потім вони були визволені від єгипетського рабства і отримали обітовану землю. Так і в християнську Пасху, завдяки воскресінню Христовому, смерть вічна оминула нас. Воскреслий Христос визволив нас від рабства і дав нам вічне життя.

Не бійся спілкуватись з Богом!

Дякую Господу Богу і організаторам за реколекції, які періодично проводяться в храмі Миколи Доброго.

 

Михайлина Левандович

Ще немає коментарівВи повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.