25 листопада 2012 р. Б. в Церкві Миколи Доброго відбулася духовна обнова для парафіян, яку організували сестри Василіянки, с. Хризанта Харді і с. Василія Гальцова. На початку усі учасники поділилися на дві групи: батьків та дітей. Науки для дорослих виголосив о. Андрій Зелінський, ТІ. Дитячу групу провадила п. Наталя Сиротич. Їй допомагали сестри та катехитки.
Темою духовної обнови стали десять Божих заповідей. У своїх науках отець пояснив суть і значення Божих заповідей.
1. Я Господь, Бог твій. Нехай не буде у тебе інших богів, окрім Мене. Бог − це любов. Кожна людина не має мати інших богів, крім Бога – Любові. Поклонятися Богові − це визнавати його авторитет, йому єдиному служити, служити любові, ділитися собою заради любові. Кожен християнин повинен завжди ставити собі запитання: наскільки моє життя згідне з Божою волею? Найбільшими гріхами проти першої заповіді є ідолопоклонство, забобони, ворожіння, гороскопи, атеїзм. Це те, що позбавляє нас свободи, ціла низка прив’язаностей, які ми коронуємо. Бог − джерело свободи. порушуючи першу заповідь, людина ставить на перше місце щось, що підважує авторитет Господа. Ця заповідь гарантує довіру людини до Бога.
2. Не взивай намарне імені Господа Бога твого. Ім’я − це ознака, ідентифікація особистості. Ця заповідь говорить про повагу до Бога. Адже спасіння кожного з нас починається з наших стосунків з Богом, з нашого ставлення до святого. Богохульство, кривоприсяга − це приниження Божої гідності.
3. Пам’ятай день святий (суботній) святкувати. У людей часто виникає запитання: А чому суботній? Цей день має символічне значення. Для єврейської ментальності субота – це сьомий день, коли Господь втомився і відпочив, день завершення творіння. Для християн святим днем є неділя – день Воскресіння Ісуса Христа, а через Воскресіння наше життя набирає нових обріїв. В неділю християни зобов’язані брати участь у Літургії. Свята Літургія − це віддавання нашої честі Богові, можливість спілкування з Ним, поглиблення нашої дружби з Богом. Свята Євхаристія − можливість торкнутися до Творця, вона уособлює людську та божественну природу Бога. У цей день забороняється виконання тяжкої роботи, яка перешкоджає прийти на Літургію. Не людина створена для неділі, а неділя для людини.
4. Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре і щоб ти довго прожив на землі. Це також заповідь любові. Бог дає дитині авторитетних людей, в яких дитина має бачити вираз Божої любові. З поваги до батьків виростає повага і на вищих рівнях людського буття. Ця заповідь накладає обов’язок також і на батьків: бачити у власній дитині людську особистість. Через первородний гріх у кожного з нас є відчуття самотності, а завдання батьків − позбавити дитину цього відчуття, даруючи їй любов.
5. Не вбивай. Тільки Бог має владу над людським життям. Тут йдеться не лише про вбивство у прямому розумінні (вбити людину, зробити аборт), адже вбити можна і словом, і навіть без слів − своїм мовчазним ігноруванням. Знищує людину вживання наркотиків, алкоголю, тютюнопаління.
6. Не чини перелюбу – 9. Не пожадай жінки ближнього твого. Природньо, що людина потребує пари, це їй потрібно для того, щоби реалізуватися. Співжиття у шлюбі − це дорога до реалізації людей, які до цього покликані. Зберігаючи своє серце чистим, остерігаючи його від пожадання, ми тим самим охороняємо себе від гріхів проти цих двох заповідей: перелюбу, розпусти, грішних слів, думок і вчинків.
7. Не кради – 10. Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого. Ці заповіді навчають жити смиренно, працювати власними руками, розвивають повагу до приватної власності, вміння сприймати себе такими, якими ми є. Уміння ділитися з тими, хто не має, дбати про інших − ось мета цих Божих заповідей.
8. Не свідчи неправдиво на ближнього свого. Не посуджувати несправедливо, не обмовляти, не виявляти чужих хиб і тайн, не ображати інших – це означає виконувати восьму Божу заповідь. Ми повинні бути правдомовними, поважаючи людську гідність: не тільки свою, а й гідність іншої людини. Поважаючи людину, ми поважаємо в ній Бога.
Підсумки реколекцій для дорослих:
Божі заповіді − це не просто релігійні канони, це спосіб любити Бога.
Гріх − це ілюзія, яка спотворює наше життя і якої треба остерігатися.
Одночасно на третьому поверсі у цікавій, ігровій формі діти засвоювали Божі заповіді. Спочатку вони були поділені на три групи, кожна з яких мала завдання записати своє розуміння 4, 5 або 7 заповіді. Величезне задоволення отримали діти під час виготовлення плакату із кольоровим рибками, на яких були написані слова Господніх заповідей. Наступним етапом обнови було завдання кожній дитині зробити корону із кольорового паперу і записати на ній найважливішу (на думку дитини) Божу заповідь. Улюбленими заповідями діточок були 1-а та 4-а заповіді. Після визначення переможця за найкращу корону п. Наталя роздала усім учасникам подарунки. Після цього діти розважилися рухливими іграми з парашутом.
Насамкінець, парафіяни, задоволені цікавими і корисними духовними повчаннями, щиро подякували о. Андрію Зелінському та п. Наталі Сиротич та попросили, щоб такі зустрічі вони провадили частіше. Духовна обнова закінчилася мируванням, під час якого усі родини отримали в подарунок «Іспит сумління для сім’ї».
Галина Сікора