Фестиваль “Велика соборна коляда” в Патріаршому Соборі УГКЦ

Січ 27 2015 Опубліковано під новини

P1010556

17 січня у Патріаршому Соборі УГКЦ проходив Фестиваль «Велика соборна коляда», що вразив своєю організованістю та професіоналізмом. Поряд із представленими професійними хоровими колективами Києва виступив і хор церкви Миколи Доброго що на Подолі. Керівник хору, Мирослава Іванівна Кардаш, як досвідчений викладач, приклала багато зусиль для того, щоб просте колядування перетворити у  багатоголосий хоровий спів. Представлені хорові колективи вражали своїм репертуаром, манерою виконання, професіоналізмом. Наш хор вразив ще й своєю масовістю та великим бажанням співом прославляти Бога.

Учасники хору – люди різного віку, різних професій, багато із них навіть не мають музичної освіти, але всіх їх об’єднує справжня любов до співу. Всі вони прагнули якнайкраще представити церкву Миколи Доброго. Особливістю якої є те, що тут хору насправді не існує, як такого, у церкві співають всі, хто був тут присутній на Літургії хоч раз, той знає. Це, за глибоким переконанням настоятеля храму, заставляє людину бути активним учасником богослужіння, а не пасивним слухачем. Але є ще й інші глибші причини …

Важливо, що учасників хору об’єднує не тільки любов до співу, але і любов до Бога, до спільної молитви та бажання бути у спільноті. Напевне, учасники хору погодяться. що ми б ніколи не прийшли до такої глибокої духовної єдності, якби не відвідували церкву Миколи Доброго, де у нас є мудрий наставник та духівник, отець Валерій Шкарубський, де здійснюють свій духовний подвиг сестри Чину Василія Великого, Хризанта Харді та Василія Гальцова. Хочу, при нагоді, щиро подякувати їм за благотворну та Богом натхненну працю.

Запрошую усіх бажаючих до нашої церкви, де хором співає вся церква. Співучість, за моїм глибоким переконанням, є однією із ментальних рис українця. Лише нещодавно психологи прийшли до висновку про лікувальні властивості співу, навіть започатковано у психології та педагогіці арт-терапію, лікування мистецтвом, зокрема співом. Тож приходьте, у нашій церкві усі парафіяни співають і відчувають від цього духовну насолоду, а також тілесне і духовне зцілення.

Виступ хору церкви Миколи Доброго на фестивалі “Велика соборна коляда” в Патріаршому Соборі знайшов свій відгук у душах виконавців та слухачів… Тож щиро дякую організаторам фестивалю за гарно проведений час та справжню насолоду, отриману від колядування.

Христос рождається!

Марія Лозова, парафіянка храму Миколи Доброго

 

Ще немає коментарівВи повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.