Створи красу Свята своїми руками!

Кві 15 2013 Опубліковано під новини

 

Незабаром Великдень – найбільше християнське свято.

Готуємо до зустрічі Воскреслого  Христа свою душу і тіло – молитвою, постом, справам милосердя. Докладаємо творчості своїх рук – прибираємо оселю, вишиваємо рушничка для великоднього кошичка, вчимось розписувати писанки.

Святкування Великодня має  багато прекрасних традицій, і щоб  цей день був дійсно особливим, готуватися краще заздалегідь.

В багатьох дітей, молоді, і навіть дорослих, які 7 березня із захопленням брали участь в майстер-класі з виготовлення Великодніх листівок, що його провадила п. Наталя Сиротич в церкві Миколи Доброго, що на Подолі, цей Великдень буде по-особливому прикрашений витворами своїх працелюбних і натхненних рук.

Для творчості нам знадобилися: аркуш цупкого блискучого кольорового картону – з нього робимо основу листівки, а також вазу для «букету» з писанок; кольоровий папір – вирізуємо писанки, листочки для квітів, обрамлення для слів привітання; дерев’яні палички-шпажки – вони слугують стебельцями наших писанкових квітів; олівці, ножиці, такий зручний двохсторонній скотч, і навіть жовті паперові серветки – з них такі милі виходять курчатка.

І от закипіла робота…

«Діти, подивіться сюди…», – лунає лагідний голос п. Наталі, «Сестро, допоможіть вирізати вазочки», – просимо допомогти с. Василію ЧСВВ, «В кого є скотч?», – питає сусідка праворуч, «Передайте ножиці, будь ласка», – це вже батько хлопчика навпроти.., творчо, весело, натхненно.., і потихеньку народжується твоя власна – ЛИСТІВКА.

…Писанки розцвіли квітами.

Загалом, історія Великодніх листівок має давню історію. Вважається, що перша листівка родом з ХV сторіччя, Великодні листівки почали випускати у ХІХ ст., а на території тодішньої Російської імперії автором перших таких листівок, випущених до Великодня 1989 року був письменник і художник М. М. Каразін. Цікаво, що серед різних сюжетів листівок дореволюційних часів: весняні пейзажі, розквітлі гілочки верби, пасхальні кошички, є листівки з зображенням українських писанок.

Сьогодні листівку можна придбати в будь-якому магазині, але приємно те, що повертається традиція листівок – маленьких витворів мистецтва, адже використовуються різноманітні декоративні елементи: засушені квіти, бісер, шовкові стрічки, оксамит…, а коли це створене своїми руками, ті, кому даруєш таку листівку, відчувають особливе до них ставлення. Гадаємо, наші рідні, котрим ми на майстер-класі підписували створені нами вітальні листівки, відчують нашу любов.

На завершення дякували п. Наталії і сестрам ЧСВВ за такий чудовий майстер-клас і попрохали: «Можна ще?».

Р.S. Напередодні Великодня обов’язково зазирніть у свою поштову скриньку:)

Тетяна Миколів

Ще немає коментарів



Ви повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.