Вечірній вертеп в Нунціатурі

Січ 16 2012 Опубліковано під документи

Протягом Різдвяних свят, 16 січня 2012 року, парафіяни храму Миколи Доброго, що на Подолі, завітали з колядою й вертепом до резиденції Папського Нунція в Україні в Києві, щоб розділити радість народження Ісуса з найвищим духовенством, яке репрезентує Святий Престол в нашій державі. Колядників прийняли Апостольський Нунцій – Його Високопреосвященство Архієпископ Томас Едвард Галліксон, Титулярний Архієпископ Бомарцо.

Прихожани показали вертепне дійство, у якому взяли участь як діти, так і дорослі. Веселу новину про народження Спасителя піснями сповіщали як колядники, так і сам Нунцій, який, незважаючи на ще невеликий час перебування в Україні, гарною українською мовою співав наші колядки.  Після цього Апостольський Нунцій Галліксон в короткій бесіді з прихожанами розповів про значення, яке надає Святий Престол УГКЦ, котра є найбільшою католицькою церквою східного обряду в світі. Наприкінці візиту співробітники нунціатури пригостили смачною кутею та солодощами кожного з присутніх гостей.

Послухаймо цікаву розповідь про вертеп одної з його учасниць Оксани Чариєвої:

«Нарешті в Києві випав сніг і зима зі своїми казковими святами набрала повної сили та чарівності. В ту ніч, 16-го січня, морозець щипав за носи, а сніжок рипів під ногами веселих колядників, які поспішали до Ватиканського посольства, де зараз проживає нунцій Томас Галліксон.

Парохія УГКЦ на чолі із сестрами Василіянками дружньою родиною поставили вертеп, та вже від Різдва мандрувала ним даруючи радість хворим у лікарнях, увязненим у тюрмах та діткам в інтернатах. Хотілось вшанувати і поважного гостя з Ватикану, тому з особливою шаною відправились у гості до Архієпископа.

Посольство радісно прийняло новий балаган гостей, які шумно обговорювали сценарій, налаштовували свої бандури та скрипки, усі метушливо готувалися до появи нунція! А коли в кімнату зайшов Томас Галліксон, такий добрий та скромний, хвилювання наче випарувалось через відчинене віконечко. Дійство почалось із колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю» згодом посипались слова вітання як українською так і англійською мовами, бо вельмишановний нунцій є американцем за походженням. Ми побажали Архієпископу Божого благословення на роботу в Україні а також здійснення Його найзаповітнішої мрії—бути святим:

 Dear Nuncio,

it is a great honor for us to welcome you in Ukraine
from the depths of the soul, we hope that our land will be your second home
May the Lord bless your work here in Ukraine
and gives you strength to be a holy man, as it is your biggest dream!

Після побажань розпочався танок вертепу, де головними дійовими особами були діти, такі щирі та природні, вони краще знаменитих акторів розповіли нунцію історію народження святого месії, заколядували під розкішні звуки бандур та скрипок і кожного разу після своїх слів сором’язливо ховались за спинами дорослих.  Після дійства, усіх гостинно запросили до частування куті та інших солодощів. Але про ласощі швидко забулося, адже бажаючих зробити фотографію, на память про цей, такий не буденний вечір, було предостатньо! Ми мали велику честь поспілкуватися із такою шанованою особою і, мушу визнати, це зовсім не страшно =) Томас Галліксон надзвичайно проста і добра людина із великим почуттям гумору! Великий уклін і побажання здоров’я та Божої благодаті Апостольському нунцію від парохії УГКЦ. ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ!»

Оксана Чариєва

Рачкевич Віктор

Ще немає коментарівВи повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.