Відпочинок з Богом у молодіжному таборі «Хочу бути святим»

Сер 21 2014 Опубліковано під новини

DSCN7535Як добре відпочивати з Богом! У цьому переконалися всі 30 учасників християнського молодіжного табору «Хочу бути святим», який проходив з 6 по 13 серпня 2014 року при монастирі Отців Василіан на Ясній горі поблизу села Гошів на Івано-Франківщині. Табір, який організували і провели сестри Василіанки: с. Хризанта Харді і с. Василія Гальцова, став місцем нових знайомств, духовної віднови та відпочинку для підлітків і молоді з Києва.

Учасників табору вранці збадьорювала спортивна гімнастика, яка поновлювала запас сил та заряджала енергією на цілий день. Після гімнастики всі об’єднувалися у спільній молитві під час Святої Літургії у місцевому храмі. А далі був насичений день із цікавими науками, творчими завданнями, спортивними іграми та відпочинком.  Вільний час можна було провести у спілкуванні з друзями, усамітнитися в молитві, пограти ігри. Ввечері можна було переглянути цікаві християнські фільми, які показували приклад істинної любові до ближнього та заставляли задуматись над ревністю нашої віри. Особливий настрій за сніданком, обідом та вечерею забезпечувала гра «Поштар», за правилами якої кожен учасник табору мав свого таємного друга, якому писав листи та робив маленькі подарунки.

Отці Василіани не лише забезпечили всі умови для проведення табору, але й провели цикл наук, пов’язаних із основною темою молодіжного табору: як стати святим? Зокрема, о. Антоній Яремчук заохочував таборян до роздумів над сенсом життя, дошлюбною чистотою і подружньою вірністю, розказував про власне монаше покликання. Окрім того, під керівництвом своїх наставників учасники табору підготували чудові сценки про життя святих (Василія Великого,  Йосафата, Франциска і Тарзикія).

Особлива роль на заняттях відводилася темі здорового способу життя та роз’ясненню негативних наслідків від шкідливих звичок. Молодь дуже вдало проявила свої творчі здібності, розробивши власну соціальну рекламу, спрямовану на протидію поширенню куріння, алкоголізму, наркоманії та інших згубних речей. Ось що каже про цей захід катехитка Марія Лозова, одна з аніматорів табору:

Систематичне інформування підлітків про небезпеку для здоров‘я від споживання тютюну і впливу тютюнового диму, про переваги здорового способу життя є дуже важливим для формування стійкої життєвої позиції в молодіжному середовищі. Ми не можемо абсолютно захистити дітей та підлітків від рекламних акцій тютюнової індустрії, але ми маємо можливість мінімізувати цей вплив шляхом формування у підлітків стійкого імунітету до тютюну через виховання уваги і поваги, як до власного здоров‘я, так і до здоров‘я інших людей. Саме з цією метою у християнському молодіжному таборі «Хочу бути святим», серед іншого, було проведено майстер-клас по створенню соціальної реклами «Геть паління. Ми здорове покоління». Перед учасниками було поставлено завдання не боротись із рекламою тютюну, а захищати своє право на особисте здоров‘я та чисте повітря. Вкотре переконалась, що серед молоді є майбутні талановиті дизайнери-художники. Ось що вийшло у віршованій формі, судіть самі:

 Ми не хочемо курити,

бо ми хочемо всі жити,

бо життя – це класна штука.

Сигарета – це отрута.

 Програму табору урізноманітнили похід на річку Свіча, поїздка у місто Моршин, а також відвідини рідної хати Степана Бандери у селі Воля Задеревацька.

В ніч з 12 на 13 серпня в монастирській церкві Преображення Господнього відбувалися нічні чування на честь Пресвятої Богородиці Гошівської, чудотворна ікона якої зберігається якраз в цій церкві. Тож таборяни, хто бажав, могли долучитися до численних паломників і разом з ними молитися за мир в Україні. Діва Марія, Цариця Карпат і всієї України, щедро поблагословила нас і вже наступного дня ми щасливо вирушили до Києва.

Щиро дякуємо отцям Василіанам, о. Дам’яну Кастрану, о. Антонію Яремчуку, о. Роману Мельнику за гостинність і духовну опіку, дорогим катехитам-аніматорам: Марії Лозовій, брату Роману Гридковцю, Ользі Мащенко, Ані Брюхановій, Галині Нанівській, сумлінним помічникам: Світлані Газдюк та Василині Томишинець за допомогу у проведенні молодіжного табору. Особлива подяка сестрам Василіянкам за організацію табору:

В них завжди живе любов,

Знають безліч Божих мов,

Радість, усмішку дарують

І любов вони шанують,

Мир вони усім бажають,

Святість людям відкривають.

Щира радість і щира душа

Сестра Василія і Хризанта сестра!

Час пробіг надзвичайно швидко. Додому повертатися не хотілося. Та світлі враження та приємні спогади про табір ще довго зігріватимуть серця всіх його учасників.

 

Світлана Газдюк, Марія Лозова, Руслана Ляшенко

Ще немає коментарівВи повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.