10 листопада 2012 року до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ у селі Княжичі, що поруч з Києвом, завітали вірні парохії Миколи Доброго, що на Подолі, числом 38 осіб разом з сестрою Хризантою Харді, ЧСВВ. Серед них були і діти, і люди поважного віку, а також члени спільноти «Матері в молитві». Парафіяни добралися рейсовою маршруткою від метро Лісова до села Княжичі, а звідти вже самі семінаристи довезли їх своїм транспортом до самої семінарії.
Сама семінарія розташована у трьохповерховому будинку, поруч з яким є земельна ділянка, де семінаристи вирощують овочі. На першому поверсі семінарії знаходиться трапезна, де щодня готують їжу для семінаристів дві невтомні сестри – мироносиці, Хризантія і Климентія. Крім смачної їжі, сестри завжди готові подарувати вихованцям семінарії підтримку і материнську любов. На другому поверсі розташована маленька церква. А на третьому поверсі – кімнати для проживання. Також поруч знаходиться ще один будинок, який перебудовується і з часом стане приміщенням семінарії. Згідно з проектом у найближчі роки планується між обома будинками збудувати велику церкву, де буде також великий конференц-зал. Всього у семінарії навчаються 23 семінаристи з різних куточків України: Києва, Донецька, Одеси, Львова та ін. Таким чином семінарія є між’єпархіальним закладом УГКЦ. Семінаристи живуть тут, і семінарія є їх рідним домом. Ректором семінарії є отець Петро Жук, а духівником – отець Єронім Івашків. Тут наче сама атмосфера сприяє вихованню добрих священиків – ліс, тиша, спокій.
О 8 годині ранку в маленькій церкві на другому поверсі залунав величний і дзвінкий спів семінаристів: “У Божий храм, неначе в Рай, прошу зайти, ти не минай”… Спочатку відспівали Утреню, а потім була Літургія. Після Літургії відбулася Панахида, а далі для парафіян була зачитана “Наука про таїнство священства”:
… Покликання до священства є одночасно даром Божим і плодом духовного життя церковної спільноти – сім‘ї та парафії. Тому Церква постійно підносить молитву за добрі і святі покликання до священичого служіння… Відповідальність за готовність кандидата до священства лежить на єпископові, який через рукоположення доручає йому церковне служіння, а церковна спільнота підтримує його в служінні: «Добрий пастир, а саме такий, що його бажає Христос, ревністю в подвигах рівний мученикам. Проте якщо мученик умер за Христа тільки один раз, то пастир, якщо він такий, як має бути, тисячу разів помирає за своє стадо. Він може помирати навіть щодня. Тому і ви [миряни], знаючи його працю, допомагайте йому молитвами, співчуттям, готовністю, любов’ю, щоб і ми для вас, і ви для нас стали похвалою» (Йоан Золотоустий)…
Опікувався парафіянами сам ректор семінарії Петро Жук, який після короткої перекуски досить детально і цікаво розповів про історію становлення семінарії та її плани на майбутнє, про режим щоденного життя семінаристів, їх підготовку до священства. Виявляється, що семінаристи з 21:30 вечора і до ранку мають мовчанку. Під час їжі семінаристи слухають Слово Боже або щось з «Добротолюбія». Щодня до семінаристів приїздять з Києва викладачі і вони мають три пари лекцій. На Різдво і Пасху семінаристів відпускають додому, а влітку вони мають відпочинок. Отець Петро Жук розповів і про плани впорядкування і перебудови семінарії. Піклуючись про її майбутнє, отець звернувся до батьків, заохочуючи їх не противитися духовному покликанню своїх дітей.
Мешканці семінарії радо спілкувались з гостями, розповідали про своє студентське життя. На завершення всі разом помолилися за нові покликання, щоб Бог нам дав нових святих священиків. В атмосфері духовного піднесення звучали вірші про молитву, “Многая літа” і подяка. Після спільної фотографії духовно зміцнені парафіяни відбули до Києва. В дорозі вони радісно ділилися своїми враженнями про те, як виховується майбутнє нашої Церкви.
Слава Богу за безцінний скарб – нових, молодих священиків і велика подяка о. Петру Жуку за глибше пізнання священства!
Ігор Деркач
P.S. Київська Трьохсвятительська духовна семінарія — це вищий навчально-формаційний заклад Української Греко-Католицької Церкви, який діє із благословення Київського Архиєпископа УГКЦ від 3 червня 2010 року, метою якого є формування кандидатів до священнослужіння з отриманням філософсько-богословської освіти. В Семінарії її вихованці шукають відповіді богословського та світоглядного характеру на запитання, котрі виникають в процесі навчання та пізнання їхнього покликання, а також готуються до священичого стану відповідно до потреб УГКЦ через духовну формацію, богословську освіту і пасторальну практику.