«Я моливсь і дано мені розум, візвав я, і дух мудрості зійшов на мене» (Мудр. 7, 7)

Вер 01 2019 Опубліковано під новини

В Книзі Мудрості читаємо про суть та цінність мудрості, яка призводить до праведного, чеснотливого життя. Сам Соломон, наймудріший цар на світі, вважав, що «багатство є ніщо у порівнянні з нею, що все золото на світі перед нею – піску дрібка, а срібло – як болото, супроти неї» (Мудр. 7, 8-9). Полюбивши її та зрозумівши, що вона є Божим даром, і що інакше її не осягне, якщо Бог її не дасть, він звернувся до Господа і молився з усього серця свого…

Знаємо, що мудрість є одним з семи дарів Святого Духа. Тому на початку кожного навчального року поспішаємо до храму, де традиційно Церква випрошує для свої дітей мудрості і благословення в навчанні. І неважливо, як давно Ви сиділи перший раз за партою! Мудрості потребує кожна людина, оскільки саме життя є Школою, в якій постійно здаємо іспити на зрілість, мужність, вірність, праведність…

Сьогодні 1 вересня, тож в церкві Миколи Доброго уся парафіяльна  спільнота на чолі з отцем Валерієм Шкарубським просила в Господа благословення на новий навчальний рік. Після Св. Літургії діти під проводом с. Василії Гальцової, ЧСВВ, привітали присутніх з Днем знань. Юліян Сиротич зачитав уривок з Книги Мудрості про те, як цар Соломон осягнув бажану мудрість.

Далі багатодітна мати, кандидат психологічних наук, пані Людмила Гридковець звернулася зі словом до школярів, студентів та викладачів, заохочуючи не змарнувати можливість навчатися та свідчити Христа своїми вчинками та знанням: «Здобувайте знання, будьте завжди найкращими, у найкращому відношенню до інших, до себе, до своїх можливостей! В когось великі долоні, які можуть вмістити багато знань, а в когось – маленькі долоньки. Проте, хай ваші долоні завжди будуть повними стільки, скільки ви можете вмістити… Ставайте свідками Христа у своєму класі, в студентській спільноті,  серед викладацького колективу. Якщо Ви соромитеся сказати, що ходите до церкви, то як інші дізнаються, що церква – це дім Божий і це дім кожного з нас?! Без вас вони не зможуть про це дізнатися. Тож будьте свідками Господа, бо Він не має інших рук крім ваших».

Потім діти спільно молилися та обіцяли Богу сумлінно виконувати свої учнівські обов’язки, пам’ятаючи слова св. Ігнатія з Лойоли: «Працюйте, вчіться так, ніби все тільки від вас залежить, але уповайте на Бога так, ніби все залежить тільки від Нього»! В кінці о. Валерій мирував присутніх, а діти отримали невеличкі подаруночки на згадку про цей день.

Подяка о. Роману Сиротичу за символічні подарунки для школярів – школярське приладдя.

 

С. Василія Гальцова, ЧСВВ

Ще немає коментарівВи повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.