«Життя Марії – приклад для наслідування»

Жов 20 2012 Опубліковано під новини

Під такою назвою 20 жовтня 2012 року у церкві Миколи Доброго, що на Подолі, відбулися реколекції молитовного зібрання «Матерів в молитві», яку організували сестри ЧСВВ.

Чи кожна сучасна мати змогла б сказати Богові «так», як це зробила Марія? Яка моя віра в Бога?

Духовну обнову, яку  проводив о. Василь Чудійович, було розпочато саме цими запитаннями. Під час проповіді отець запропонував кожній матері розглянути своє життя в контексті Святого Письма, а особу Богородиці  зробити своїм духовним взором.

Щоб краще зрозуміти роль матері в сім‘ї, отець Василь розпочав свою науку розповіддю про символіку канонічної ікони «Різдво Христове». На іконі кожну особу: Ісуса, Марію та Йосифа, – зображено окремо, і їх зір направлений у різні боки, що б мало символізувати різну місію кожного члена сім‘ї, різне їх покликання. Покликання матері – бути поруч своєї дитини, але не заважати їй бути собою. Марія змогла любити Ісуса найвищою любов‘ю, коли стояла під хрестом. Чи кожна мати здатна на таку жертву?

Під час  роботи у групах обговорювався біблійний уривок про перше чудо Ісуса на весіллі в Кані Галилейській. Відповідаючи на питання, присутні пробували визначити чесноти Пресвятої Богородиці.  Богородиця перша зауважила нестачу вина на весіллі, що свідчить про її небайдужість і чуйність до людської біди. Марія не лишилася осторонь, а заступилась за молодят, просячи в Ісуса допомоги. Інколи у нашому сімейному житті не вистачає «вина», тобто радості, любові, терпеливості… Чи очікуємо ми тоді допомоги від Бога, чи кличемо  на допомогу Пресвяту Богородицю? Порівняймо наше життя із весіллям у Кані Галилейській, куди були запрошені Марія з Ісусом та його учні. Чи не забуваємо ми запрошувати Марію та Ісуса у наші сім‘ї, щоб вони розділили з нами наше життя? Адже Ісус перетворив воду в найкраще вино першого сорту. Чи готові ми, наслідуючи Його, віддати найкраще, щоб послужити своїм ближнім?

Коли Ісус і Марія стукають до людських сердець, господарі по-різному відгукуються: хтось швидко зачиняє перед ними двері, або говорить із ними як із сусідами, в коридорі, чи приймає їх як найкращих друзів, пропонуючи своє серце для їхнього постійного перебування. До котрих господарів подібні ми з вами?

Учасниці духовної обнови молилися на вервиці за свої сім‘ї, своїх дітей,  запросивши Богородицю у своє серця для постійного перебування словами молитви-прохання, яку склали під час реколекції:

«Дякую Тобі, Богородице, за дар материнства і прошу Тебе, не залишай мене у найкращі і найважчі хвилини мого життя. Маріє, будь опікункою моєї родини. Мати Божа, я прошу за Божу Любов до ближнього, за прощення моїх гріхів і за Боже милосердя до всіх людей. Допоможи, Маріє, закликати Ісуса Христа у моє серце, дай мені сили бачити свої гріхи і не судити ближнього. Маріє, покрий усіх нас  своїм омофором!»

Хочу висловити  подяку отцю Василю Чудійовичу та сестрі Хризанті Харді за змістовну духовну обнову, за чудову нагоду долучитися до глибшого пізнання Святого Письма, за те, що допомогли нам  знайти в ньому точки дотику із нашим сучасним життям.

Слава Ісусу Христу!

З повагою, Лозова Марія, прихожанка храму Миколи Доброго.

Ще немає коментарів



Ви повинні увійти на сайт щоб залишати коментарі.